הפרויקטים המרכזיים:

 שביל אתגר יששכר ע"ש מאיר הר ציון:
שביל אתגרי בו ילכו בני נוער וחיילים וילמדו דרך הרגליים עמידה בקושי (פיזי ומנטלי), דבקות במטרה, נחישות ואהבת הארץ לאור מורשתו של מאיר הר ציון. השביל מתחיל מגשר הרכבת התורכית על נחל יששכר ומטפס לרמת כוכב לאורך קו המתח הגבוה, לאורכו מוצבים ציטוטים מיומני הר ציון ואחרים. השביל עדיין בבניה ובקרוב נשלים את השילוט בשטח ואת החומר החינוכי הנלווה.
לפרטים נוספים לחץ כאן

הקמת כיתות לימוד פתוחות:

העברת מסרים והדרכות לכלל קהלי היעד. בכוונתנו להקים שתי כיתות לימוד פתוחות  עם שילוט הסבר מתאים בתחומי הגן הלאומי כוכב הירדן.

הפקת "יום הר ציון":
כחלק מפעילות העמותה הוחלט לקיים יום מרוכז בסמוך ליום השנה של מאיר הר ציון ז"ל. יום המכוון לבני נוער לקראת גיוס, חניכי המכינות הקד"צ וחיילי צה"ל. ביום זה מוטמעים ומועברים ערכיו של מאיר הר ציון ז"ל המופיעים במטרות העמותה ודומיהם. "יום הר ציון" הפך למסורת קבועה להעברת מורשתו של מאיר הר ציון ז"ל לדורות הבאים.

נטיעת חורשת ה 101:
נטיעת חרשה בעלת 101 עצים לציון פעולות יחידה 101 ואנשיה, היעד לטעת במהלך חורף תש"ס, אותר שטח בתחום שטח החקלאות של אחוזת שושנה לנטיעת החורשה.

 ביוגרפיה על מאיר הר ציון ז"ל:
הספר "ויהי מה – מאיר הר ציון חייו ופועלו" נכתב ע"י הסופר וההיסטוריון אל"מ (במיל) משה גבעתי בשיתוף בי"ס שדה כפר עציון ויואל אמסטר במטרה לתאר את מהלך חייו המרתק של מאיר הר ציון ולהוות בסיס ידע ללימוד מורשתו.