מנהיגים מספרים:

שמעון פרס

שמעון פרס, נשיא המדינה

"התנדבותו הספונטנית של הר ציון הפכה לקריאת הקרב של צה"ל "אחרי". מאיר הר ציון לא ידע פחד, חינך לוחמים וחילץ נפגעים, בידו אחת החרמש ובידו האחרת חרב ההגנה."

בנימין נתניהו

בנימין נתניהו, ראש הממשלה.

"אני חייב לומר לכם שהרושם העמוק ביותר שמאיר הותיר בי באותם ימים, לא היה רק מן השלמות המקצועית שלו אלא מאישיותו ומאנושיותו. מהעומק שלו מהרצינות שלו, מגישתו העניינית ומן ההתגייסות שלו להעניק לנו הלוחמים הצעירים מניסיונו הרב והעשיר. נכונותו להטיל עצמו למערכה על בטחון העם ללא סייג ואומץ הלב העילאי שגילה ברגעי מבחן, ימשיכו לשמש מופת לצה"ל ולעם כולו. מן הרגע שהכרתי אותו לפני למעלה מ 40 שנה, אהבתי את מאיר והערכתי אותו עד אין קץ. תמיד ידעתי שמדובר באדם נדיר שכמותו הכרתי בחיי רק מתי מעט."

משה דיין, רמטכ"ל ושר הביטחון

משה דיין, רמטכ"ל ושר הביטחון

"בעיני, הר ציון הוא החייל הטוב ביותר שקם לצה"ל."

משה (בוגי) יעלון

משה (בוגי) יעלון, רמטכ"ל ושר הביטחון

"מעטים הם האנשים שהופכים להיות אגדה עוד בחייהם. ששמם נישא בפי כל - מתלמידי תיכון ועד מנהיגי המדינה. שכבר בגיל צעיר, ובוודאי שנים לאחר מכן, מעצבים דורות של לוחמים. מניחים את היסודות לצבא ההגנה לישראל כפי שאנו מכירים אותו היום. מהווים מודל לחיקוי בגבורתם, באומץ ליבם ובנכונותם לחרף את נפשם. מוכשרים, יצירתיים וייחודיים, עד כדי כך שמוענקות להם דרגות קצונה מבלי שחצו את סף בית הספר לקצינים. כזה היה מאיר הר ציון. "

אל"מ אליעזר טולדנו

אל"מ אליעזר טולדנו, מח"ט הצנחנים על מאיר הר ציון

"תמשיך ותהווה עבורנו מקור השראה ומורה דרך, מורשת הקרב שהותרת תמשיך ותימסר כתורה שבע"פ ממפקד לחייל."

אהוד ברק, רמטכ"ל, ראש הממשלה ושר הביטחון

"בדבר האמתי, היינו כולנו תלמידך."

אלוף גרשון הכהן, מפקד הגיס הצפוני על מאיר הר ציון

"היומנים שלו התפרסמו כשהייתי בכיתה ו‘, והשפיעו עליי מאוד. רציתי לחקות אותו בכל דבר שעשה. אז לפטרה לא הלכתי, אבל הרבה דברים עשיתי בעקבותיו."

אריק שרון, מתוך הקדמה לספר פרקי יומן

"תוך זמן קצר הופך מאיר ללוחם הנועז ביותר של יחידה 101 ושל הצנחנים, לסייר מעולה, אולי המעולה שצה"ל ידע מעודו. במהיגותו, האפיל על האחרים. הישיגיו בשדה הקרב הלכו ורבו. פיקד על פעולות רבות בעצמו, ובאחריות מילא את התפקיד העיקרי. מאיר ר ציון הפך לסמל הלחימה של יחידות הצנחני וצה"ל כולו."